Wycieczka na Orlicę / Vrchmezí

 
W dniu 20.06.2026 r. pod przewodnictwem Centrum rozvoje Česká Skalice o.p.s. odbyła się wycieczka piesza w Góry Orlickie na Orlicę / Pěší výlet Vrchmezí społeczności polsko – czeskiej w ramach projektu realizowanego wraz z Towarzystwem Miłośników Gorzanowa, pn. ,,Rok wspólnych aktywności Ceska Skalice- Gorzanów” / „Rok společných aktivit Česká Skalice – Gorzanów”.
 
W wycieczce wzięło udział ok. 40 uczestników, którzy pokonali blisko 10 km trasy przebiegającej wzdłuż granicy polsko-czeskiej. Wycieczka rozpoczęła się przy schronisku Masarykova Chata u podnuża szczytu Šerlich, prowadząc dalej czerwonym szlakiem, mijając po drodze szczyt Polomský kopec, a miejscem docelowym była Orlica/Vrchmezí (1084 nm n. p. m.) oraz wieża widokowa, skąd rozciągała się wspaniała panorama na polską i czeską stronę. Zwieńczeniem wycieczki był wspólny obiad, który został zapewniony w ramach realizowanego projektu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i do zobaczenia w następnych wycieczkach.
 
Projekt pn. ,,Rok wspólnych aktywności Česká Skalice – Gorzanów” nr rejestracyjny G.053.04.0182 współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027 za pośrednictwem Euroregion Glacensis zarządzającym Funduszem Małych Projektów; Priorytet 4 ,,Współpraca Instytucji i Mieszkańców”, cel 4.2.
Beneficjent projektu (Partner wiodący): Centrum Rozvoje Česká Skalice o. p. s.
Partner projektu: Towarzystwo Miłośników Gorzanowa.
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR): 22 707 EUR. Łączna wartość projektu: 28 384,54 EU
 
 

Diss na Hejt przy Schronisku ,,Na Śnieżniku”

 
16 czerwca 2026 r. odbyła się niezwykła akcja ,,Diss na Hejt”, łącząca społeczność uczniów, nauczycieli, opiekunów lokalnych Szkół, przedstawicieli Gminy i Stowarzyszeń, dzięki organizacji wydarzenia przez Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika i Gminę Bystrzyca Kłodzka. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas III,IV i V wraz z nauczycielami i opiekunami, którzy wyruszyli czerwonym szlakiem turystycznym z Międzygórza w kierunku schroniska ,,Na Śnieżniku” PTTK, aby tam spotkać się z wszystkimi uczestnikami akcji. W wydarzeniu uczestniczyło ok. 300 uczniów z siedmiu szkół naszej Gminy. Akcja zakończyła się utworzeniem wspólnego napisu DISS NA HEJT, który można obejrzeć na fotografiach znajdujących się na stronie Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika
Gratulujemy wszystkim wspaniałej i niezapomnianej wyprawy, której towarzyszył szczytny cel i budowanie więzi i wspólnoty.
To był niesamowicie aktywny wtorek dla naszej społeczności uczniowskiej z racji dwóch odbywających się jednocześnie wydarzeń – wspomnianej powyżej wycieczki integracyjnej, ale i odbywających się tego dnia na terenie naszego kompleksu sportowo-rekreacyjnego IV Zawodów Lekkoatletycznych, o których napiszemy już niebawem – tak wiele dzieje się w ostatnich dwóch tygodniach roku szkolnego (w poprzednich dniach odbyła się również niezapomniana dwudniowa wyprawa klasy VIII wraz z nauczycielami), że nie jesteśmy w stanie na bieżąco informować o aktualnościach.
Opóźnienie może ulec zmianie z przyczyn obiektywnych… 😉
Skip to content