Teatr nam nie obcy! ,,Czerwony kapturek – historia rodzinna” w wykonaniu mieszkańców Gorzanowa i Ziemi Kłodzkiej to drugi projekt, który oficjalnie zakończyliśmy
w listopadzie dlatego też winni jesteśmy podsumować minione wydarzenia związane z realizacją niniejszego zadania publicznego, które cieszyło się wyraźnym zainteresowaniem ze strony społeczności lokalnej. Prace nad spektaklem trwały od kwietnia do października. Wiosną rozpoczęto cykliczne zajęcia z reżyserem polegające na opracowaniu scenariusza, przydzieleniu ról, ustaleniu wyglądu kostiumów i rekwizytów. W czasie gdy młodzi aktorzy brali udział w pierwszych próbach i poznawali technikę gry aktorskiej, jednocześnie odbywały się zajęcia krawieckie, podczas których dorośli uczestnicy projektu pod kierunkiem i przewodnictwem wykwalifikowanej krawcowej szyli stroje, kostiumy czy elementy scenografii. Zwieńczenie cyklu warsztatów teatralnych i zajęć krawieckich stanowiła premiera spektaklu, która odbyła się 18 października w parafialnej wozowni. Entuzjastycznie przyjęta przez widzów premiera była dla nas sygnałem, by zaprezentować się szerszemu gronu publiczności. Kolejne występy odbyły się 06 listopada dla dzieci i dorosłych, natomiast 08 listopada na nasze zaproszenie odpowiedziała Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pławnicy, uczestnicząc w trzeciej odsłonie występu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, Pani krawcowej i Panu reżyserowi za wsparcie w przebiegu zadania. Dziękujemy publiczności, zarówno dorosłym jak i tym najmłodszym widzom, za Waszą obecność, entuzjazm, radość i docenienie gry aktorskiej naszej amatorskiej grupy teatralnej. To przede wszystkim dzięki Wam przywracamy tradycje teatralne Gorzanowa…Zadanie współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku w ramach konkursu: ,,realizacja zadań publicznych powiatu kłodzkiego z zakresu kultury w 2022 roku”.
Dzień: 2022-11-30
Podsumowanie zadania publicznego
Zakończyliśmy w tym roku przygodę odkrywania naszego regionu zamieszkania w ramach projektu pn. ,,Cudze chwalimy, swojego nie znamy”- Cykl międzypokoleniowych wycieczek rowerowo – pieszych po Ziemi Kłodzkiej. Końcem listopada oficjalnie zakończyliśmy projekt, w związku z czym przyszedł czas na podsumowanie naszych wypraw. W trakcie kilkumiesięcznej realizacji zadania publicznego uczestnicy czterokrotnie mieli sposobność brać udział w wycieczkach w różne zakątki Kotliny Kłodzkiej. W kwietniu najmłodsza grupa w ramach wyjazdu rowerowego zwiedziła Zieleniec, Rezerwat na Torfowiskach, Singletrack w Spalonej, wieżę widokową na Czerńcu oraz pobliską miejscowość o charakterze uzdrowiskowym – Długopole Zdrój. Miesiąc później miała miejsce wycieczka rowerowo – piesza na punkt widokowy w pobliżu miejscowości Huta. Uczestnicy zdobyli również Łomnicką Równię, przejechali Drogą Wieczności i minęli jednocześnie Strażnika Wieczności i drugi pomnik – budowniczego drogi Stanisława. W trzeciej, wrześniowej wycieczce, celem było zwiedzenie najbliższej okolicy – Obszaru Natura 2000 w Pasmie Krowiarki. Uczestnicy zdobyli Przełęcz Mielnicką, odwiedzili stare wyrobisko wapieni oraz znajdujący się nieopodal wapiennik. Zaliczono również panoramę okolicy z punktu widokowego obok nowo powstałego szlaku turystycznego i jednocześnie udało się wspiąć na najwyższy szczyt okolicy – Wapniarkę. W czwartym, ostatnim wyjeździe udano się w rejony Gór Orlickich i Bystrzyckich. Pomnik Heinricha Rübartscha, prekursora turystyki, wieża widokowa na Orlicy oraz pomnik – obelisk upamiętniający obecność na pograniczu polsko czeskim cesarza Józefa II, John’a Quincy’ego Adamsa i Fryderka Chopina to trzy odwiedzone przez uczestników miejsca, które zwieńczyły cykl wyjazdów turystycznych w 2022 roku. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za obecność, możliwość wspólnego spędzenia czasu. Szczególne podziękowania składamy również najmłodszym za wytrwałość do samego końca każdej z wycieczek, w których braliście udział. Widzimy się na szlaku w przyszłym roku!